Argentīnas Tango Liepājā un Latvijas rietumos - Argentine Tango in Liepaya and the west of Latvia - Аргентинское Танго в Лиепае и на западе Латвии

Argentīnas Tango Liepājā un Latvijas rietumos - Argentine Tango in Liepaya and the west of Latvia - Аргентинское Танго в Лиепае и на западе Латвии

 Latviski По русский In English


Dabiskais tango


Dabiskais Tango
   Ja jūs vērojat labus tango dejotājus, bieži vien ir pārsteidzoši, cik ļoti liela līdzība vērojama tajā, kāda ir viņu ķermeņa pozīcija un kā viņi kustas, kaut arī katram no viņiem ir savs dejošanas stils. Kāpēc ir šāda līdzība, ja viņu stili atšķiras vienam no otra un pat no dejas uz deju. Vai viņi visi mācījušies pie vieniem  un tiem pašiem skolotājiem? Protams, ka nē, bet, gadiem ilgi dejojot milongās, ir izveidojusies kāda visiem viena visefektīvākā pozīcija.

...
Komentāri (0)  |  2016-10-13 15:55  |  Skatīts: 669x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pirms sāc, palūko kāds dejotājs būsi un ko sagaidīt no pārējiem


Tango Horoskopi

 

Kurš būtu jūsu labākais deju partneris?

Kādu tango un ar kuru dejot?

...
Komentāri (0)  |  2016-05-03 13:10  |  Skatīts: 688x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Panākumu atslēga


Milonguero gadskārtējā atskaite

Ārsts: Labas ziņas, mister …! Jūsu gadskārtējās pārbaudes rezultāti parāda, ka jūsu lipīdu līmenis ir ievērojami samazinājies kopš pagājušā gada. Arī holesterīna līmenis ir nokrities no 215 uz 195. Varu jums paziņot, ka vairs neciešat no dislipidēmijas.

Pacients: O, jā, es esmu krietni pie tā piestrādājis!

Ārsts: Tiešām? Un kāds ir šī panākuma noslēpums?

Pacients: Labi, pēdējos sešus mēnešus esmu pavadījis Buenosairesā. Esmu ēdis lielos daudzumos liellopu gaļas steikus (bife de chorizo),  pīrāgus (empanadas) un ceptu ēdienu, kā arī ļoti  daudz augļus un dārzeņus. Es pārkāpu visas savas ierastās normas un izdzēru divus alus dienā, kaut arī esmu atturībnieks. Savas dienas es pavadīju Nacionālās bibliotēkas pagrabā, lasot vecus avīžrakstus un pētot tango vēsturi, un paliekot nomodā līdz trijiem naktī, dejojot tango.

...
Komentāri (0)  |  2015-10-23 14:45  |  Skatīts: 690x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pieminot Osvaldo Cartery -Osvaldo un Coca 2011.gadā Buenosairesa


Komentāri (0)  |  2015-10-12 10:29  |  Skatīts: 693x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties


Tango 10 baušļi


Uzraksts pie sienas Milonga de Obelisco BuenosAiresā:

Tev būs mīlēt tango vairāk par visām lietām.
Tev nebūs Troilo un Puglieses vārdu nelietīgi valkāt.
Tev būs svētīt savu ikdienas milongu.
Tev būs godat un cienīt tos, ar kuriem kopā dejo, pat ja viņus nepazīsti.
Tev nebūs kādu saspert vai ievainot savā dejas ceļā.
Tev nebūs netīras domas perināt milongā.
Tev nebūs runāt  vai apgalvot  ko tādu, par ko neesi pārliecināts.
...
Komentāri (0)  |  2015-08-27 15:57  |  Skatīts: 698x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kas ir Argentīnas tango?


Tango ir staigāšana pārī mūzikas ritmā. Šo staigāšanu veido dažādi soļi, kurus variējot rodas kombinācijas, bet visu pirms ir staigāšana. Atkarībā no mūzikas, kas var būt ļoti atšķirīga, dejotājiem, lai dejotu ritmā, ir jāizdara dažāda garuma un tempa soļi. Tā rodas pārskrējieni(corrida), kas ir tie paši soļi, tikai ar dažādu akcentu. Daži dejotāji, savu neprasmi dejot ritmā, aizstāj ar figūrām, tādejādi mēģinot slēpt harmonijas trūkumu starp mūziku un savu deju. Figūru izpildīšana vienā laidā noved pie tā, ka pazūd ritms un tiek veidota kāda hibrīda deja, kur mūzika ir tikai fons, kas var būt jebkas, pat Marseljēza. Tātad, tango pamatam jābūt staigāšanai ritmā, ko nedrīkst izjaukt figūras un kur katrs dejotāju pāris ir kā viens no skanošā orķestra instrumentiem. Tādēļ - vairāk klausieties mūziku, praktizējiet savas iemaņas, iemīliet tango un gūstiet no tā baudu!
...
Komentāri (0)  |  2015-08-10 10:56  |  Skatīts: 905x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīrietis, kurš dejo, nav parasts vīrietis


Why Date a Man Who Dances?

January 24, 2015 by Luke Davis

A man who dances is no ordinary man.

Date a man who dances because a man who dances is one of the strongest men alive. A man who dances has faced his peers and told them “Begone, give me room to move.” He is no ordinary man, when you date a man who dances that strength lies by your side. Within easy reach is a man who has convictions and isn’t afraid to live by them, When you date a man who dances you can trust he is standing behind his conviction that you are a person worth dating and he won’t back down. A man who dances may have strength in his arms but his real strength lies in his mind and his passions and a man who dances has the strength to use them.

...
Komentāri (0)  |  2015-07-16 13:13  |  Skatīts: 732x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sociālais tango


Attīstiet savu sociālo dejošanu.

 Kāda tango dejotāja raksta par savu problēmu-kur lai rod naudu un laiku, lai attīstītu savu dejošanas prasmi. Tango ir plaukstošs bizness, jo atkarības pārņemtie ļaudis gadiem piedalās tango klasēs un kursos cerībā kaut kad dejot tā, kā profesionāļi uz skatuves. Ego nekad nav apmierināms, lai cik labi jūs dejotu.

Es pazīstu kādu sievieti, kura samaksāja milzu naudu par vienu stundu pie argentīniešu tango profesionāļa. Vai tas uzlaboja viņas sociālā tango dejošanas prasmi? Vai vīrieši ar viņu dejoja milongās vairāk? Nē. Sieviete vienīgi varēja pastāstīt paziņām, ka ir dejojusi ar pasaulslavenu tango zvaigzni.

...
Komentāri (0)  |  2014-01-07 17:16  |  Skatīts: 784x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pedro (Tete) Rusconi atklātā vēstule Starptautiskajā Tango dienā


Pedro (Tete) Rusconi (1936-2010) atklātā vēstule tango pasaulei

Ar mīlestību un cieņu, ko es jūtu pret jums visiem, es gribētu visiem kaut ko lūgt. Tas nav kā pārmetums pret kādu, bet tas, ko es vēlos, ir, lai katrs, kas dejo tango, saprastu manu rūpi. Nav nepieciešams tango katram uzspiest savu viedokli, jo pati šī iespaidīgā tango mūzika dod mums dzīvību, enerģiju, baudu un liek mums justies labāk. Tik garus gadus, redzot dejotājus un skolotājus, man šķiet, ka nevarētu būt tik daudz kļūdu gan  mācīšanā, gan priekšnesumos.

...
Komentāri (0)  |  2014-01-07 15:48  |  Skatīts: 786x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Nodarbība ar slaveno Chicho (BsAs) Maskavā


Фестивальная суббота началась для меня с урока Чичо, а завершилась уже в ночь на воскресенье -- выступлением Чичо и Хуаны. Урок Хуана тоже вела, но запомнился мне Чичо. Он был серьезен, тих и с какой-то, как мне показалось, затаенной мукой внутри.
Серьезно, тихо и внутренне волнуясь Чичо говорил нам о том, что мы все, к сожалению, сняли для себя с танго его форму. Скопировали внешнее. Постуру. Объятие. Выражение лиц. Все это надо забыть. Потому что за царством этой формы – пустота и испуг. Испуг от того, что нам нечего сказать и дать другому, тому, ради кого мы встаем в объятие и танцуем. Одетые в форму танго, два человека подходят друг к другу, делают вид, что обнимаются -- и вроде бы за счет этой формы облегчается контакт и даже чего-то на вид получается. Но на самом деле это только на вид. Форма отдаляет нас от танго, сказал Чичо. Нет формы, взятой напрокат. Есть вы и ваше содержание. Придайте ему свою форму, а чужие – выкиньте.

...
Komentāri (0)  |  2013-12-14 14:33  |  Skatīts: 1175x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | 1 [2] |